newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSSRozpoczęcia prac nad połączeniem Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku

2012-02-28


Komunikat w sprawie rozpoczęcia prac nad połączeniem Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku w jedną instytucję kapitałową


27 lutego 2012 roku Banco Santander, główny udziałowiec Banku Zachodniego WBK, oraz belgijski KBC Bank, główny udziałowiec Kredyt Banku, zawarły porozumienie w sprawie rozpoczęcia prac nad połączeniem Banku Zachodniego WBK oraz Kredyt Banku w jedną instytucję kapitałową. Porozumienie w kwestii połączenia zostało również podpisane przez Bank Zachodni WBK i Kredyt Bank.

 

Oferty Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku uzupełniają się wzajemnie, zarówno pod względem usług, jak również dzięki komplementarnej sieci placówek obu naszych instytucji. Połączenie będzie z tego powodu korzystne dla Państwa jako naszych Klientów. Oznaczać będzie przede wszystkim bogatszą ofertę, sprawniejszą obsługę, wyższą jakość oferowanych usług oraz możliwość korzystania z ponad 900 placówek bankowych i większej liczby doradców w całej Polsce.

 

Od blisko roku Bank Zachodni WBK wchodzi w skład Grupy Santander, największej w strefie euro i jednej z największych na świecie grup bankowych. Doświadczenia ze współpracy z najbardziej rozwiniętą instytucją bankową już przyniosły korzyści odzwierciedlone w ofercie Banku Zachodniego WBK. Połączenie z Kredyt Bankiem wpłynie na dalsze umocnienie pozycji rynkowej Banku Zachodniego WBK. Pozwoli to nam zaoferować Państwu, jako naszym Klientom, możliwość korzystania z najlepszych usług jednej z największych i najbardziej nowoczesnych instytucji finansowych w Polsce. Połączony Bank pozostanie częścią Grupy Santander.

 

Naszym nadrzędnym celem jest dbanie o wygodę naszych Klientów. Dlatego priorytetowo traktujemy informowanie Państwa na bieżąco o wszystkich istotnych kwestiach związanych z połączeniem Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem i odpowiadanie na Państwa ewentualne pytania czy wątpliwości.

 

Zapewniamy Państwa, że planowane połączenie obu banków będzie przebiegało w sposób harmonijny, sprawny a jedyne zmiany, jakie Państwo odczują będą zmianami dla Państwa korzystnymi. Naszą intencją jest wspólna praca nad budowaniem instytucji, której celem będzie oferowanie usług i produktów finansowych na najwyższym europejskim poziomie.Zobacz więcej:
  Podobne artykuły:

  Klienci Alior Banku inwestują w złotoKlienci Alior Banku inwestują w złoto
  Pod koniec 2011 roku Alior Bank wprowadził do oferty możliwość zakupu złota inwestycyjnego w swoich oddziałach. W cztery miesiące od wprowadzenia kruszcu do oferty, Bank sprzedał już 2 239 sztabek.

  Karty zbliżeniowe i przedpłacone od Banku Zachodniego WBK
  Na platformie istore pod adresem www.bzwbk.istore.pl można nabyć karty prepaid Visa oraz MasterCard, a także karty do płatności zbliżeniowych oferowane przez Bank Zachodni WBK.

  Bezpłatne wypłaty z bankomatów Kredyt Banku
  Niezmiernie miło mi poinformować, że od dnia 01.10.2012 roku bankomaty sieci Kredyt Bank dołączają do grupy bezpłatnych bankomatów dla klientów indywidualnych kart płatniczych BZ WBK

  Z kartą wydaję RATIOnalnie – konkurs z nagrodami
  Każdy klient może w ramach swojej karty kredytowej obniżyć oprocentowanie korzystając z usługi Ratio – a od 2 kwietnia do 6 maja oraz od 28 maja do 24 czerwca 2012 r. wszyscy, którzy skorzystają z Ratio mogą wziąć udział w konkursie z nagrodami.

  PAYBACK w serwisie BZWBK24
  Uruchomiliśmy program dla aktywnych klientów usług BZWBK24, dzięki któremu aktywność w bankowości elektronicznej zamienicie na punkty PAYBACK.  Konta bankowe:
  Nowości i promocje:
  Wiadomości
  Grupa Azoty zawarła z Kronospanem kontrakty o wartości 900 mln zł
  Grupa Azoty zawarła z Kronospanem szereg umów handlowych na sprzedaż melaminy i mocznika. Ich wartość to ok. 900 mln zł. Umowy obowiązują do końca 2018 roku - podała spółka w komunikacie. UE sprawdziła jak wydawano środki na granice. Jak wypadła Polska?
  Europejski Trybunał Obrachunkowy stwierdził, że Fundusz Granic Zewnętrznych przyczynił się do lepszego zarządzania granicami zewnętrznymi UE i większej solidarności finansowej wśród państw członkowskich, ale nie obyło się bez wpadek. Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje: deficyt polskich finansów publicznych spadnie
  - Polska jest na ścieżce, by ograniczyć deficyt o ponad 1 proc. PKB do 2016 r. - napisano w opublikowanym w środę raporcie.
  Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji


  Kursy walut NBP 2020-09-25
  USD3,9016+0,47%
  EUR4,5477+0,45%
  CHF4,2095+0,23%
  GBP4,9802+0,68%