newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSSPieniądz elektroniczny w BRE Banku

2011-05-09


BRE jako jeden z pierwszych banków w Polsce udostępnia klientom instrument pieniądza elektronicznego. Jego wykorzystanie pozwala usprawnić rozliczenia i zmniejszać koszty działania firmy.


Pieniądz elektroniczny w BRE Banku

Ponieważ instrumenty pieniądza elektronicznego mogą być wydawane masowo, dla wielu przedsiębiorców jest to szansa na ciekawe akcje marketingowe i autorskie programy lojalnościowe.

 

Instrument pieniądza elektronicznego to karta przedpłacona, z której można korzystać bez umowy i bez konieczności otwierania rachunku w banku. Pozwala przeprowadzać transakcje do wyczerpania limitu środków przechowywanych na rachunku. Zgodnie z wymogami prawa limit jednorazowej operacji to maksymalnie 150 euro.

 

- Pieniądz elektroniczny to nowoczesna, wygodna alternatywa dla tradycyjnego transferu środków w formie przelewu bankowego czy przekazu pocztowego. Jest formą wygodniejszą i bezpieczną – przekonuje Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku - Pieniądz elektroniczny jest wydawany jako karta na okaziciela, bez personalizacji. Dlatego może z niej korzystać klient masowy, co sprawia że jest to atrakcyjne narzędzie akcji marketingowych oraz promocji, konkursów, programów lojalnościowych itd. – wylicza Nalepa.

 

Pieniądz elektroniczny BRE Banku jest oferowany w dwóch wariantach: MasterCard eMoney i zbliżeniowej MasterCard eMoney Paypass.

 

MasterCard eMoney to karta z określonym nominałem. Jest zasilana jeden raz, nie ma możliwości jej doładowania. Stanowi substytut bonu towarowego lub karty lojalnościowej posiadającej funkcję płatniczą.  – MasterCard eMoney to idealna nagroda w konkursach prowadzonych przez firmy lub jako narzędzie sprzedażowe w programach motywacyjnych. Można z jej pomocą wypłacać premię czy na przykład odszkodowanie – mówi Dariusz Nalepa. Karta umożliwia wykonanie wszystkich transakcji bezgotówkowych. 

 

Z kolei MasterCard eMoney Paypass to karta przedpłacona z możliwością wielokrotnego doładowania. Dzięki wykorzystaniu technologii Mifare, daje możliwość identyfikacji posiadacza, więc jest idealna na potrzeby dużych imprez kulturalnych czy sportowych. Może pełnić funkcję karty miejskiej, kibica, legitymacji szkolnej czy studenckiej. Może również być prezentem, pozwalającym na wydanie środków zgodnie z wolą obdarowanego. MasterCard eMoney Paypass jest wydawana w technologii EMV i jak sama nazwa wskazuje pozwala na dokonywanie szybkich transakcji bezstykowych. Obie karty umożliwiają też zakupy w Internecie. 

 

Każdy z  Użytkowników może zarządzać pakietem posiadanych kart, takich jak karty płatnicze, przedpłacone, pieniądz elektroniczny za pośrednictwem modułu iBRE Cards funkcjonującym na platformie bankowości internetowej iBRE – mówi Dariusz Nalepa. 

 

BRE Bank obsługuje obecnie ponad 13 tys. klientów korporacyjnych, najwięcej w swojej 25. letniej historii. Kieruje swoją ofertę do największych firm działających w Polsce, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw średniej wielkości oraz jednostek samorządu terytorialnego.


źródło: media.brebank.pl
Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Nowe pakiety kont w Credit Agricole
Bezpłatne przelewy internetowe, Indywidualna Linia Kredytowa, usługa ułatwiająca oszczędzanie oraz karty umożliwiające płatności zbliżeniowe to wspólne elementy nowych pakietów kont w Credit Agricole.

Bezpłatne wypłaty z bankomatów Kredyt Banku
Niezmiernie miło mi poinformować, że od dnia 01.10.2012 roku bankomaty sieci Kredyt Bank dołączają do grupy bezpłatnych bankomatów dla klientów indywidualnych kart płatniczych BZ WBK

Zmiany w ofercie kont osobistych Banku BPH Zmiany w ofercie kont osobistych Banku BPH
Bank BPH, dopasowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb Klientów, od 1 października br. wprowadza zmiany do oferty kont osobistych.

Karta Debit MasterCard PayPassKarta Debit MasterCard PayPass
Za każdą płatność dokonaną kartą w Internecie Alior Sync zwraca Ci 5% jej wartości!

Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR w ING Banku Śląskim Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR w ING Banku Śląskim
ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom system rozliczeń płatności natychmiastowych Express ELIXIR. Nowe rozwiązanie pozwala na realizację przelewów w złotych już po kilku sekundach od momentu złożenia zlecenia.

mSaver - innowacyjny sposób na regularne oszczędzanie mSaver - innowacyjny sposób na regularne oszczędzanie
mSaver to nowatorski program, którego zadaniem jest ułatwienie klientom systematycznego oszczędzania.

ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych
ING BankMobile, aplikacja ING Banku Śląskiego na telefon iPhone, została wyróżniona przez jury konkursu Generation Mobile 2012.

Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie
Do końca roku powstanie zupełnie nowy mBank, który ma ambicję stać się najnowocześniejszym bankiem na świecie. BRE zainwestuje w projekt łącznie 100 mln zł.

PAYBACK w serwisie BZWBK24
Uruchomiliśmy program dla aktywnych klientów usług BZWBK24, dzięki któremu aktywność w bankowości elektronicznej zamienicie na punkty PAYBACK.

Przetestuj konto w Banku BPH przez rok bez opłat! Przetestuj konto w Banku BPH przez rok bez opłat!
Klienci, którzy od 1 marca do 11 kwietnia 2012 r. otworzą w Banku BPH nowe Kapitalne lub Maksymalne Konto i zapewnią na nie wpływy w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie, nie zapłacą za jego prowadzenie do 31 marca 2013 r.Konta bankowe:
Nowości i promocje:
Wiadomości
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx


Kursy walut NBP 2022-06-24
USD4,4656-0,50%
EUR4,7094-0,00%
CHF4,6538+0,35%
GBP5,4831+0,14%