newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSSMobilna ofensywa MultiBanku

2012-01-04


MultiBank wprowadza zaawansowane narzędzia bankowości mobilnej. Klienci banku od Nowego Roku mogą nie tylko zalogować się do lekkiej wersji systemu transakcyjnego, ale również pobrać aplikacje bankowe na iPada, iPhone’a i iPoda Touch


Jak wynika z badań SMG/KRC „Styl życia”, zamożni Polacy z internetu w komórce korzystają ponad dwa razy częściej niż osoby o niższych dochodach (odpowiednio 11,7 proc. oraz 4,7 proc.). Dane te potwierdzają obserwacje MultiBanku.

 

- Nasi zamożni klienci to zazwyczaj osoby bardzo aktywne, często prowadzące własną działalność gospodarczą. Mobilność, również w kwestiach zarządzania własnymi finansami, jest  więc dla nich niezwykle istotna. Ważne informacje powinny być dla nich dostępne on-line, niezależnie od miejsca i czasu.  Dzięki wprowadzeniu w MultiBanku  usługi  bankowości mobilnej, klienci nie będą już potrzebowali komputera czy laptopa, aby  móc wygodnie sprawdzić historię rachunku, zrealizować przelew czy założyć lokatę – mówi Rafał Borkowski, dyrektor Departamentu Promocji ds. Klientów Dojrzałych i Studentów, odpowiedzialny za realizację projektu bankowości mobilnej w MultiBanku.

 

Bank udostępnia klientom zarówno lekką wersję serwisu internetowego (MultiBank Lajt), umożliwiającą  wygodne logowanie do rachunku niezależnie od posiadanego rodzaju telefonu i zainstalowanego w nim systemu operacyjnego, jak i aplikacje stworzone specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń Apple - iPadów, iPhone’ów oraz iPodów Touch. W 2012 r. MultiBank planuje również poszerzyć ofertę mobilnej bankowości o aplikację dla użytkowników telefonów z systemem Android.

 

-  Obserwujemy rosnące zainteresowanie bankowością mobilną wśród naszych klientów. W listopadzie, jeszcze przed wprowadzeniem usługi do oferty,  zanotowaliśmy blisko 80  tys. odsłon strony internetowej MultiBanku z urządzeń mobilnych. To blisko 3 razy więcej niż jeszcze w  listopadzie  2010 r.  Ponad 30 proc. wszystkich odwiedzin serwisu banku stanowiły te wygenerowane za pośrednictwem urządzeń Apple. Dlatego równocześnie obok MultiBank Lajt  zdecydowaliśmy się  wdrożyć także  aplikację stworzoną pod kątem  iPhone'a czy iPada – mówi Borkowski.

 

Aby zalogować się do serwisu MultiBanku z komórki, wystarczy wpisać w dowolnej przeglądarce internetowej adres: multibank.pl. Logowanie odbywa się na podstawie unikalnego loginu i hasła, identycznego jak w „standardowym” serwisie transakcyjnym MultiBanku. Podstawową zaletą lekkiego serwisu jest dopasowanie do możliwości urządzeń mobilnych, dzięki czemu z serwisu transakcyjnego banku w swoim urządzeniu mobilnym można korzystać szybciej i wygodniej. Serwis został przygotowany w trzech najbardziej popularnych rozdzielczościach ekranów telefonów i automatycznie rozpoznaje, jaką wersję wyświetlić. Użytkownicy iPhone’ów, iPadów lub iPodów Touch  po ściągnięciu z App Store nowej aplikacji, mogą dodatkowo personalizować wygląd ekranu w części transakcyjnej. Dzięki temu istnieje możliwość oznaczenia jako ulubionych trzech wybranych produktów MultiBanku, które będą wyświetlać się zaraz po zalogowaniu do rachunku. W menu aplikacji widoczne są również skróty do najczęściej wykonywanych operacji. Za pośrednictwem aplikacji klienci mogą też sprawdzić lokalizację najbliższego bezpłatnego bankomatu czy wpłatomatu.

 

- Rozwój bankowości mobilnej MultiBanku realizowany jest w kilku obszarach. Oprócz aplikacji pozwalających na wygodne korzystanie z serwisu transakcyjnego w telefonie, bank testuje też nowe rozwiązania do płatności mobilnych NFC oraz naklejki zbliżeniowe – dodaje Rafał Borkowski.


źródło: www.multibank.pl
Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Nowe pakiety kont w Credit Agricole
Bezpłatne przelewy internetowe, Indywidualna Linia Kredytowa, usługa ułatwiająca oszczędzanie oraz karty umożliwiające płatności zbliżeniowe to wspólne elementy nowych pakietów kont w Credit Agricole.

Bezpłatne wypłaty z bankomatów Kredyt Banku
Niezmiernie miło mi poinformować, że od dnia 01.10.2012 roku bankomaty sieci Kredyt Bank dołączają do grupy bezpłatnych bankomatów dla klientów indywidualnych kart płatniczych BZ WBK

Zmiany w ofercie kont osobistych Banku BPH Zmiany w ofercie kont osobistych Banku BPH
Bank BPH, dopasowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb Klientów, od 1 października br. wprowadza zmiany do oferty kont osobistych.

Karta Debit MasterCard PayPassKarta Debit MasterCard PayPass
Za każdą płatność dokonaną kartą w Internecie Alior Sync zwraca Ci 5% jej wartości!

Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR w ING Banku Śląskim Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR w ING Banku Śląskim
ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom system rozliczeń płatności natychmiastowych Express ELIXIR. Nowe rozwiązanie pozwala na realizację przelewów w złotych już po kilku sekundach od momentu złożenia zlecenia.

mSaver - innowacyjny sposób na regularne oszczędzanie mSaver - innowacyjny sposób na regularne oszczędzanie
mSaver to nowatorski program, którego zadaniem jest ułatwienie klientom systematycznego oszczędzania.

ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych
ING BankMobile, aplikacja ING Banku Śląskiego na telefon iPhone, została wyróżniona przez jury konkursu Generation Mobile 2012.

Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie
Do końca roku powstanie zupełnie nowy mBank, który ma ambicję stać się najnowocześniejszym bankiem na świecie. BRE zainwestuje w projekt łącznie 100 mln zł.

PAYBACK w serwisie BZWBK24
Uruchomiliśmy program dla aktywnych klientów usług BZWBK24, dzięki któremu aktywność w bankowości elektronicznej zamienicie na punkty PAYBACK.

Przetestuj konto w Banku BPH przez rok bez opłat! Przetestuj konto w Banku BPH przez rok bez opłat!
Klienci, którzy od 1 marca do 11 kwietnia 2012 r. otworzą w Banku BPH nowe Kapitalne lub Maksymalne Konto i zapewnią na nie wpływy w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie, nie zapłacą za jego prowadzenie do 31 marca 2013 r.Konta bankowe:
Nowości i promocje:
Wiadomości
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx


Kursy walut NBP 2022-06-24
USD4,4656-0,50%
EUR4,7094-0,00%
CHF4,6538+0,35%
GBP5,4831+0,14%