newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSSmBank wprowadza aplikacje na Androida

2011-12-19


Po wprowadzeniu lekkiej wersji serwisu transakcyjnego oraz nowych aplikacji na urządzenia Apple, mBank przedstawia klientom aplikację na telefony wyposażone w popularny system Android.


mBank wprowadza aplikacje na Androida

mBank kontynuuje zapowiedziany rozwój usług bankowości mobilnej, przedstawiając klientom aplikację dedykowaną na smartfony wyposażone w system Android. Pozwala ona na wygodne korzystanie z banku przez komórkę lub tablet oraz wykonywanie najważniejszych operacji.

 

Aplikacja pozwala na wygodne i bezpieczne korzystanie z rachunku osobistego oraz innych produktów posiadanych w banku. Za jej pośrednictwem można wykonać najważniejsze operacje, czyli sprawdzić stan i historię rachunków, pobrać szczegóły dotyczące posiadanych kredytów, lokat i inwestycji, a także przelać pieniądze do zdefiniowanego odbiorcy, spłacić kartę kredytową lub doładować telefon komórkowy. Dodatkowo, klienci mają do dyspozycji wyszukiwarkę bankomatów i wpłatomatów, notowania funduszy inwestycyjnych oraz kursy walut.

 

Jak wynika z raportu Internet Standard „Mobile 2011”, w Polsce funkcjonuje już ponad milion tego typu urządzeń, a udział Androida na rynku mobilnych systemów operacyjnych wynosi ponad 17 proc. i plasuje ten system na drugiej pozycji pod względem popularności.

 

- Udział posiadaczy smartfonów wśród naszych klientów dynamicznie rośnie. Obecnie już ok. 40 proc. klientów korzystających ze stron mBanku przez komórkę, wykorzystuje do tego nowoczesne telefony – komentuje Rafał Borkowski, dyrektor Departamentu Promocji ds. Klientów Dojrzałych, odpowiedzialny za wdrażanie kolejnych usług bankowości mobilnej. - Statystyki logowania do lekkiej wersji serwisu transakcyjnego banku pokazują także, że jedną trzecią wszystkich odsłon wygenerowały urządzenia wyposażone w system Android. Spodziewamy się również, że zainteresowanie systemem Google będzie dalej rosnąć, stąd nasz krok w kierunku rozwoju aplikacji dla przyszłych i obecnych użytkowników tego systemu. W związku z popularyzacją Androida spodziewamy się także rosnącej liczby użytkowników bankowości mobilnej mBanku – dodaje Borkowski.

 

Borkowski upatruje popularności systemu Android w znacznym zróżnicowaniu urządzeń wyposażonych w ten system oraz polityce operatorów komórkowych, którzy oferują smartfony z Androidem już od 1 zł. – Na korzyść tego systemu wpływa z pewnością fakt, że funkcjonuje on w urządzeniach trzech rynkowych potentatów, czyli Samsunga, HTC oraz LG. Oferują oni urządzenia z wyższej półki, ale także te, na które klient nie musi przeznaczać dużych kwot. Dzięki temu coraz więcej klientów ma dostęp do zaawansowanych rozwiązań mobilnych – komentuje Borkowski.

 

Rozwiązania bankowości mobilnej to nie nowość w mBanku. Lekką informacyjną stronę banku udostępniono już w 2009 r., natomiast pierwsza wersja aplikacji informacyjnej na iPhone’a powstała w 2010 r. Dzięki niej klienci mieli dostęp do najświeższych i najważniejszych informacji z banku. Rok później przedstawiono lekką wersję serwisu transakcyjnego. Aktualnie korzysta z niej ok. 300 tys. unikalnych użytkowników.

 

Z początkiem IV kwartału br., udostępniono aplikację na iPhone’a oraz pierwszą w kraju dostosowaną do wymagań sprzętowych aplikację na iPada. Obie są nie tylko oceniane jako jedne z najlepszych aplikacji finansowych w polskim AppStore, ale także cieszą się dużym zainteresowaniem. Od chwili wprowadzenia pobrało je 27 tys. osób.


źródło: www.mbank.pl
Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Nowe pakiety kont w Credit Agricole
Bezpłatne przelewy internetowe, Indywidualna Linia Kredytowa, usługa ułatwiająca oszczędzanie oraz karty umożliwiające płatności zbliżeniowe to wspólne elementy nowych pakietów kont w Credit Agricole.

Bezpłatne wypłaty z bankomatów Kredyt Banku
Niezmiernie miło mi poinformować, że od dnia 01.10.2012 roku bankomaty sieci Kredyt Bank dołączają do grupy bezpłatnych bankomatów dla klientów indywidualnych kart płatniczych BZ WBK

Zmiany w ofercie kont osobistych Banku BPH Zmiany w ofercie kont osobistych Banku BPH
Bank BPH, dopasowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb Klientów, od 1 października br. wprowadza zmiany do oferty kont osobistych.

Karta Debit MasterCard PayPassKarta Debit MasterCard PayPass
Za każdą płatność dokonaną kartą w Internecie Alior Sync zwraca Ci 5% jej wartości!

Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR w ING Banku Śląskim Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR w ING Banku Śląskim
ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom system rozliczeń płatności natychmiastowych Express ELIXIR. Nowe rozwiązanie pozwala na realizację przelewów w złotych już po kilku sekundach od momentu złożenia zlecenia.

mSaver - innowacyjny sposób na regularne oszczędzanie mSaver - innowacyjny sposób na regularne oszczędzanie
mSaver to nowatorski program, którego zadaniem jest ułatwienie klientom systematycznego oszczędzania.

ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych
ING BankMobile, aplikacja ING Banku Śląskiego na telefon iPhone, została wyróżniona przez jury konkursu Generation Mobile 2012.

Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie
Do końca roku powstanie zupełnie nowy mBank, który ma ambicję stać się najnowocześniejszym bankiem na świecie. BRE zainwestuje w projekt łącznie 100 mln zł.

PAYBACK w serwisie BZWBK24
Uruchomiliśmy program dla aktywnych klientów usług BZWBK24, dzięki któremu aktywność w bankowości elektronicznej zamienicie na punkty PAYBACK.

Przetestuj konto w Banku BPH przez rok bez opłat! Przetestuj konto w Banku BPH przez rok bez opłat!
Klienci, którzy od 1 marca do 11 kwietnia 2012 r. otworzą w Banku BPH nowe Kapitalne lub Maksymalne Konto i zapewnią na nie wpływy w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie, nie zapłacą za jego prowadzenie do 31 marca 2013 r.Konta bankowe:
Nowości i promocje:
Wiadomości
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx


Kursy walut NBP 2022-06-24
USD4,4656-0,50%
EUR4,7094-0,00%
CHF4,6538+0,35%
GBP5,4831+0,14%