newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSSKlienci Alior Banku inwestują w złoto

2012-02-29


Pod koniec 2011 roku Alior Bank wprowadził do oferty możliwość zakupu złota inwestycyjnego w swoich oddziałach. W cztery miesiące od wprowadzenia kruszcu do oferty, Bank sprzedał już 2 239 sztabek.


Klienci Alior Banku inwestują w złoto

Największą popularnością wśród klientów cieszą się sztabki o gramaturze 1 oz.

 

W październiku 2011 roku Alior Bank wprowadził do swojej oferty sprzedaż złota inwestycyjnego w wybranych oddziałach usytuowanych w największych miastach. Ogromne zainteresowanie zakupem kruszcu spowodowało, że Bank zdecydował się rozszerzyć ofertę na sieć 195 oddziałów w całej Polsce. Do 28 lutego br. klienci kupili już 2240 sztabek, o łącznej wadze ponad 150 kg.

 

Zakup złota inwestycyjnego staje się coraz popularniejszą formą lokaty kapitału. Klienci najczęściej kupują sztabki o tradycyjnej gramaturze 1oz lub 10 g. Alior Bank sprzedaje średnio 1,8 kg złota dziennie. Dotychczasowy rekord jednorazowej sprzedaży wyniósł aż 6,5 kg. Złoto w sztabkach to także niezwykle atrakcyjny prezent. Zainteresowanie zakupem szlachetnego kruszcu szczególnie wzrosło w grudniu, kiedy łącznie sprzedano ponad 54 kg złota.

 

„Obecna sytuacja w globalnej gospodarce i kryzys zadłużeniowy w Europie to czynniki, które sprzyjają decyzji o zakupie złota. Kruszec ten charakteryzuje się bowiem wysoką płynnością i odpornością na wahania rynkowe. Inwestycja w złoto jest więc optymalnym rozwiązaniem w czasach niepewności na światowych rynkach” – mówi Robert Zaklika, Dyrektor Departamentu Logistyki, Alior Bank.

 

Sprzedaż złota w oddziałach Alior Banku odbywa się we współpracy z Mennicą Wrocławską. Sztabki pochodzą z renomowanych instytucji: Credit Suisse, Heraeus oraz Umicore. Dostępne w ofercie Banku złoto, to kruszec o najwyższej próbie czystości 999,9, potwierdzonej certyfikatem autentyczności. Klienci mają możliwość zakupu złota w gramaturach: 1g, 5g, 10g oraz 1 oz. Sprzedaż większych gramatur jest realizowana na zamówienie.

 

Więcej informacji o sprzedaży złota w Alior Banku oraz lista oddziałów, w których można dokonać zakupu złotych sztabek, dostępnych jest na stronie  www.zloto.aliorbank.plZobacz więcej:
Podobne artykuły:

Rozpoczęcia prac nad połączeniem Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku
Komunikat w sprawie rozpoczęcia prac nad połączeniem Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku w jedną instytucję kapitałową

Alior ogranicza moneyback Alior ogranicza moneyback
Z początkiem kwietnia Alior Bank zmieni warunki uzyskania moneybacku za transakcje wykonane kartami kredytowymi. To już kolejna instytucja, która ogranicza grupę klientów mających prawo do skorzystania z promocji.

Naklejka zbliżeniowa z technologią MasterCard PayPass już w ofercie Aliorbank Naklejka zbliżeniowa z technologią MasterCard PayPass już w ofercie Aliorbank
W ofercie Alior Banku pojawiła się kolejna nowość - naklejka zbliżeniowa. Jest to karta płatnicza w postaci kilkucentymetrowej naklejki, którą użytkownik może umieścić na dowolnym przedmiocie, np. na telefonie komórkowym.Konta bankowe:
Nowości i promocje:
Wiadomości
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx


Kursy walut NBP 2022-06-24
USD4,4656-0,50%
EUR4,7094-0,00%
CHF4,6538+0,35%
GBP5,4831+0,14%