newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSSKarty kredytowe - Nowości w portfelach klientów Credit Agricole

2011-12-12


Debiut marki Credit Agricole na polskim rynku bankowości detalicznej pociągnął za sobą zmiany w ofercie kart kredytowych banku.


Od teraz klienci otrzymają - bez dodatkowych kosztów - karty kredytowe w technologii zbliżeniowej, łatwiej zostaną zwolnieni z opłaty rocznej za kartę, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia będą mogli skorzystać ze specjalnych promocji oferowanych przez Klub Rabatowy Credit Agricole.

Credit Agricole Bank Polska odświeżył portfolio swoich kart kredytowych. Najważniejszą ze zmian, które wdrożył, było wprowadzenie podziału nawiązującego do segmentacji klientów detalicznych. Jej celem było dopasowanie - w pełniejszy niż dotychczas sposób - oferty do potrzeb posiadaczy kart oraz wyraźniejsze zróżnicowanie cech oferowanych produktów. Obecnie Credit Agricole proponuje karty kredytowe Standard, Silver oraz Gold.

W segmencie Standard bank oferuje kartę Credit Agricole Visa Standard, która zastąpiła kartę Maxima PLUS. Segment Silver reprezentują karty: Credit Agricole Visa Silver oraz Credit Agricole MasterCard Silver, której poprzedniczką była karta MasterCard FURORA. Z kolei w segmencie Gold Credit Agricole proponuje karty Credit Agricole Visa Gold i Credit Agricole MasterCard Gold.

Zmieniły się również tabele opłat i prowizji. Bank ujednolicił opłaty roczne oraz zmniejszył progi obrotów kartą (roczna suma transakcji gotówkowych i bezgotówkowych), po których osiągnięciu klient jest zwolniony z opłaty rocznej za użytkowanie karty lub jej wysokość zostaje obniżona.

I tak na przykład, aby nie ponosić rocznej opłaty za kartę Credit Agricole MasterCard Silver, posiadacz powinien wydać przy jej pomocy średnio 834 zł miesięcznie, podczas gdy dotychczasowy poziom wydatków musiał wynieść 2.000 zł. Średniomiesięczny obrót na poziomie 500 zł zmniejsza opłatę roczną do 35 zł.

Z kolei dla karty Credit Agricole Visa Standard opłata roczna została zastąpiona opłatą miesięczną w wysokości 3 zł za korzystanie z rachunku limitu kredytowego. Posiadacz będzie mógł jednak użytkować rachunek bezpłatnie, jeśli wyda przy użyciu karty co najmniej 400 zł miesięcznie. Uproszczenie reguł pobierania opłat wpisuje się w naczelną zasadę przyświecającą Credit Agricole, którą jest hasło "Prosto i z sensem".

Dodatkowo karty z segmentu Silver oraz Gold zostały wyposażone w technologię bezstykową, umożliwiającą dokonywanie transakcji zbliżeniowych.

Dla wszystkich kart dostępne są też Plany Spłat Ratalnych - kredyt ratalny w karcie umożliwiający dokonanie spłaty transakcji lub zadłużenia na karcie w równych miesięcznych ratach z obniżonym oprocentowaniem. Posiadacze kart Silver i Gold mogą rozłożyć swoje transakcji lub zadłużenie na 6, 10, 12, 18, 24 rat, a klienci dysponujący kartą Standard mogą skorzystać z 3, 6, 9, 12, a nawet 24 rat.

Nowością Credit Agricole Bank Polska jest oferta przygotowana z myślą o klientach, którzy chcą jeszcze efektywniej korzystać z kart płatniczych, jednocześnie oszczędzając. Klub Rabatowy Credit Agricole Bank Polska umożliwia otrzymywanie rabatów już w momencie dokonywania płatności kartą - rabat zostaje naliczony od razu przy kasie. Innowacją oferowaną przez Credit Agricole jest możliwość korzystania przez klientów nie tylko ze stałych rabatów, udzielanych w sklepach partnerów programu przez cały rok, ale również z rabatów dodatkowych - dostępnych podczas akcji sezonowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują atrakcyjnych prezentów pod choinkę dla swoich bliskich, a jednocześnie szukają okazji cenowych, Credit Agricole Bank Polska przygotował specjalną ofertę pod hasłem "Skomponuj wyjątkowy prezent". Klienci płacący kartami od 1 do 24 grudnia otrzymają wyższe - niż ma to miejsce w ofercie standardowej - rabaty (w wysokości od 10% do 30%) u wybranych partnerów Klubu (m.in. Monnari, Czas na herbatę, Chocolissimo, Kobe).

Jak podkreśla Piotr Giziński, dyrektor departamentu kart płatniczych w Credit Agricole Bank Polska: Koniec roku to wyjątkowy czas dla klientów. Mikołajki i Boże Narodzenie stanowią szczególną okazję do sprawiania radości sobie oraz swoim bliskim. Natomiast zaraz po Świętach handlowcy przygotowują specjalne oferty wyprzedaży poświątecznych i noworocznych, co sprzyja częstszemu sięganiu do portfela. Dlatego przygotowaliśmy dla naszych klientów specjalną ofertę "Pakiet zimowy", w skład którego wchodzą nie tylko promocje w okresie przedświatecznym w Klubie rabatowym Credit Agricole Bank Polska, ale także możliwość rozłożenia płatności bezgotówkowych wykonanych kartą kredytową w okresie od 25 grudnia 2011 r. do 31 stycznia 2012 r., na kwotę min. 300 zł na raty 0%.

Klubem rabatowym Credit Agricole Bank Polska objęte są wszystkie karty Credit Agricole Bank Polska - debetowe (Visa Electron, Visa 1 Konto Euro26 i Visa 1 Konto), karty biznesowe - debetowe i kredytowe oraz karty kredytowe Credit Agricole Visa Gold, Credit Agricole MasterCard Gold, Credit Agricole Visa Silver, Credit Agricole MasterCard Silver i Credit Agricole Visa Standard.


źródło: www.credit-agricole.pl
Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Visa rozwija sieć akceptacji kart w mniejszych miejscowościach
Visa zapowiada wyższe dofinansowanie na rzecz nowych terminali w mniejszych miejscowościach jako część projektu Kartą Visa zapłacisz wszędzie.

Loteria Loteria
Klienci używający karty kredytowej PKO Banku Polskiego mogą wziąć udział w loterii. Losem w loterii jest każda bezgotówkowa transakcja kartą na kwotę minimum 20 złotych, wykonana w czasie trwania loterii.

Karty zbliżeniowe i przedpłacone od Banku Zachodniego WBK
Na platformie istore pod adresem www.bzwbk.istore.pl można nabyć karty prepaid Visa oraz MasterCard, a także karty do płatności zbliżeniowych oferowane przez Bank Zachodni WBK.

Alior ogranicza moneyback Alior ogranicza moneyback
Z początkiem kwietnia Alior Bank zmieni warunki uzyskania moneybacku za transakcje wykonane kartami kredytowymi. To już kolejna instytucja, która ogranicza grupę klientów mających prawo do skorzystania z promocji.

Kibice zapłacą kartami mBanku z wizerunkiem Stadionu NarodowegoKibice zapłacą kartami mBanku z wizerunkiem Stadionu Narodowego
W związku z mistrzostwami UEFA EURO 2012 BRE Bank przygotował specjalną, limitowaną serię zbliżeniowych kart płatniczych typu pre-paid z logo mBanku i wizerunkiem Stadionu Narodowego.

Nagrody za zakupy z nową kartą MultiBankuNagrody za zakupy z nową kartą MultiBanku
Do oferty MultiBanku dołączyła karta płatnicza World Debit MasterCard Aquarius, umożliwiająca klientom korzystanie z prestiżowego programu lojalnościowego oraz bezpłatnego ubezpieczenia podróżnego.

Na Stadionie Narodowym zapłacimy kartami zbliżeniowymi BRE BankuNa Stadionie Narodowym zapłacimy kartami zbliżeniowymi BRE Banku
BRE Bank będzie dostarczał i obsługiwał karty przedpłacone na Stadionie Narodowym w Warszawie. Karty z wizerunkiem stadionu oraz logotypem mBanku posłużą do dokonywania płatności zbliżeniowych podczas wydarzeń sportowych, w tym meczów EURO 2012.

Z kartą wydaję RATIOnalnie – konkurs z nagrodami
Każdy klient może w ramach swojej karty kredytowej obniżyć oprocentowanie korzystając z usługi Ratio – a od 2 kwietnia do 6 maja oraz od 28 maja do 24 czerwca 2012 r. wszyscy, którzy skorzystają z Ratio mogą wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Wielkanocne rabaty z kartami Credit Agricole
Czekoladki w delikatesach Alma, a także zniżki w sklepach La Passion du Vin oraz home&you otrzymają posiadacze kart płatniczych Credit Agricole Bank Polska.

Karta przedpłacona MasterCard PayPassKarta przedpłacona MasterCard PayPass
Karta przedpłacona MasterCard® PayPass™ jest kartą płatniczą, która łączy w sobie wszystkie zalety karty przedpłaconej MasterCard® i PayPass™.Konta bankowe:
Nowości i promocje:
Wiadomości
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx


Kursy walut NBP 2022-06-24
USD4,4656-0,50%
EUR4,7094-0,00%
CHF4,6538+0,35%
GBP5,4831+0,14%