newsy rss strona główna
strona główna
mapa strony
kanały RSSJak założyć konto bankowe?

2011-06-25


Założenie konta bankowego obecnie nic nie kosztuje. Banki internetowe wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i starają się przygotowywać dla nich jak najlepsze oferty, aby wszyscy byli w pełni zadowoleni.


Jak założyć konto bankowe?

Założenie konta nie wymaga od przyszłego użytkownika zbytniej pracy, ponieważ wszystko odbywa się przez Internet, przy czym wypełnienie wniosku trwa góra parę minut.

 

Obecnie na rynku istnieje duża liczba banków i oczywiście nie wszystkie są takie same, a ich oferty są bardzo zróżnicowane. Poświęcenie czasu, aby wybrać właściwy bank może być trudne, ale zawsze jest warte zachodu.

 

Oto kilka rzeczy do rozważenia: wygoda, dostępność, saldo minimalne, ewentualne opłaty oraz ubezpieczenie. Wygoda jest ważna, a dać nam ją mogą jedynie banki internetowe, które oferują konta internetowe dostępne przez całą dobę. Dostępność to kwestia również bankomatów, czyli kwestia tego czy możemy korzystać ze wszystkich bądź ewentualnie z których? Saldo minimalne w niektórych bankach jest wymagane, ale na szczęście nie w każdym. Część tylko banków pobiera od swoich użytkowników opłaty za użytkowanie konta internetowego, ponieważ reszta proponuje wszystkie operacje i założenie konta za darmo. Ubezpieczenie konta i przede wszystkim karty płatniczej to chyba sprawa najważniejsza, ponieważ zawsze możemy kartę zgubić lub zostać okradzionym.

 

Założenie rachunku bankowego przez Internet nie jest skomplikowane. Zazwyczaj składa się ono z paru etapów:

 

  • Wypełnienie i wysłanie wniosku o otwarcie konta.
    We wniosku należy podać wymagane przez bank informacje (m.in. nr PESEL seria i numer dokumentu tożsamości, dane osobowe, teleadresowe itp.).

  • Podpisanie umowy.
    W zależności banku, umowa oraz dokumenty aktywacyjne konto zostaną nam przesłane pocztą lub kurierem. Umowę otwarcia rachunku należy podpisać i odesłać pocztą lub przekazać kurierowi.

  • Aktywacja rachunku i kanałów dostępu.
    Aby to zrobić należy zalogować się w systemie danego banku używając do tego loginu i hasła, które dostaliśmy razem z umową w pakiecie aktywacyjnym. Przy pomocy pakietu aktywacyjnego możemy dokonać aktywacji dla podstawowych kanałów dostępu do konta   (np. internet, telefon, sms).


Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Nowe pakiety kont w Credit Agricole
Bezpłatne przelewy internetowe, Indywidualna Linia Kredytowa, usługa ułatwiająca oszczędzanie oraz karty umożliwiające płatności zbliżeniowe to wspólne elementy nowych pakietów kont w Credit Agricole.

Bezpłatne wypłaty z bankomatów Kredyt Banku
Niezmiernie miło mi poinformować, że od dnia 01.10.2012 roku bankomaty sieci Kredyt Bank dołączają do grupy bezpłatnych bankomatów dla klientów indywidualnych kart płatniczych BZ WBK

Zmiany w ofercie kont osobistych Banku BPH Zmiany w ofercie kont osobistych Banku BPH
Bank BPH, dopasowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb Klientów, od 1 października br. wprowadza zmiany do oferty kont osobistych.

Karta Debit MasterCard PayPassKarta Debit MasterCard PayPass
Za każdą płatność dokonaną kartą w Internecie Alior Sync zwraca Ci 5% jej wartości!

Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR w ING Banku Śląskim Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR w ING Banku Śląskim
ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom system rozliczeń płatności natychmiastowych Express ELIXIR. Nowe rozwiązanie pozwala na realizację przelewów w złotych już po kilku sekundach od momentu złożenia zlecenia.

mSaver - innowacyjny sposób na regularne oszczędzanie mSaver - innowacyjny sposób na regularne oszczędzanie
mSaver to nowatorski program, którego zadaniem jest ułatwienie klientom systematycznego oszczędzania.

ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych
ING BankMobile, aplikacja ING Banku Śląskiego na telefon iPhone, została wyróżniona przez jury konkursu Generation Mobile 2012.

Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie Powstanie nowy mBank, najnowocześniejszy bank na świecie
Do końca roku powstanie zupełnie nowy mBank, który ma ambicję stać się najnowocześniejszym bankiem na świecie. BRE zainwestuje w projekt łącznie 100 mln zł.

PAYBACK w serwisie BZWBK24
Uruchomiliśmy program dla aktywnych klientów usług BZWBK24, dzięki któremu aktywność w bankowości elektronicznej zamienicie na punkty PAYBACK.

Przetestuj konto w Banku BPH przez rok bez opłat! Przetestuj konto w Banku BPH przez rok bez opłat!
Klienci, którzy od 1 marca do 11 kwietnia 2012 r. otworzą w Banku BPH nowe Kapitalne lub Maksymalne Konto i zapewnią na nie wpływy w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie, nie zapłacą za jego prowadzenie do 31 marca 2013 r.Konta bankowe:
Nowości i promocje:
Wiadomości
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx


Kursy walut NBP 2022-06-24
USD4,4656-0,50%
EUR4,7094-0,00%
CHF4,6538+0,35%
GBP5,4831+0,14%